У червні 2021 року учень 10-А класу Заблуда Ілля взяв участь у роботі майстерки з малювання «Покажи нам свій голос» На творчій майстерні з малювання на тему "Права людини" зібралися учениці та учні з семи українських PASCH-шкіл в супроводі Патрісії Тома, ілюстраторки та авторки з Берліна, яка допомогла в процесі створення власних коміксів.
Вона ознайомила учасників та учасниць з актуальністю теми на основі своєї книги «АКТИВИСТИ», в якій молоді правозахистники з Німеччини висловили свою думку щодо цієї теми. На прикладі правозахисних організацій, що діють в Україні, учениці та учні вибрали одне з прав людини та відобразили його графічно. Тема домашнього насильства була зображена на багатьох малюнках, оскільки сім’ї зазнали великого напруження в рік пандемії. Проте право на медичну допомогу, чисте довкілля та право на свободу висловлення також були важливими для учасників.
Учениці Мага Анастасія, Трифонова Вікторія, Королевська Аліна вибороли стипендію на участь у літньому екологічному онлайн-таборі міжкультурний діалог про екологію на Чорному морі
40 молодих людей з п’яти країн, що межують з Чорним морем: України, Грузії, Росії, Болгарії, Туреччини, а також гості з Узбекистану, зустрілись на віртуальній навчальній платформі, щоб протягом двох тижнів займатися без кордонних перешкод темою "Діалог про екологію на Чорному морі".
Через пандемію також і цього року улюблений молодіжний літній табір пройшов у форматі онлайн. За допомогою трьох платформ: 3D LearnSpace, ZOOM та Moodle таки вдалося зробити віртуальну зустріч різноманітною та креативною, і, таким чином, створити відчуття живого табору.
Перетворюючись на аватари, учениці та учні в першій половині дня вивчали німецьку мову (робочу мову табору) у формі гри та творчо займалися темами охорони навколишнього середовища в Чорноморському регіоні, сталого розвитку та біорізноманіття. При цьому основна увага була зосереджена на міжкультурному діалозі та власному внеску в охорону навколишнього середовища.
Були створені тематичні колажі, мапи думок та плакати, учасниці та учасники записали свої заклики про охорону навколишнього середовища, які вони представлятимуть у своїх школах.
Учні Бабчинська А., Дияк І., Заничковська А., Косюк Є., Літвак І., Моісеєнкова В., Сердечна А., Старіков М., Феркалюк О., Фурман К., Шевчук А. Взяли участь у майстерці з поетичної творчості Poetry Slam
Учасники з партнерських шкіл під керівництвом поезійного артиста Фабіана Наварро навчались писати власні тексти, виразно їх читати, знаходити риму до слів, що не завжди легко, та ще й німецькою мовою! Ось, наприклад, вірш учня Хмельницької СЗОШ №6 Ігоря Літвака
Die Sonne scheint stark und hell
Die Kinder laufen raus ganz schnell.
Sie spielen und lachen heiter.
Sie haben Spaß und spielen weiter
Das Gras ist Grün, Die Bäume blühen
Die Vogel singen, Die Kinder springen
21-23 вересня 2021 року відбулась зустріч керівників 17 українських шкіл-партнерів Goethe-Institut в мережі “Школи: партнери майбутнього”. Тема зустрічі: зміни у закладах освіти через цифрову трансформацію.
Також керівники відвідали школи-партнери у Львові та Долині і мали змогу побувати на навчальних заняттях, що проводилися за методикою CLIL: предметно мовне інтегроване навчання